solankowe spa

Nieodzownym dopełnieniem korzystania z Bania Spa są sole fizjo-teraupeutyczne , które dzięki swoim  właściwością regenerują organizm , łagodzą nerwobóle,  zmniejszaja nerwowość i pobudzenie oraz działają przeciwzapalnie i odkażająco.

Kąpiel solankowa jest zewnętrznym zabiegiem bodźcowym, który działa kompleksowo poprzez czynniki termiczne, mechaniczne i chemiczne.
Działanie soli w kilku słowach:

  • bezpośrednie działanie na skórę i błony śluzowe, pośrednio na cały organizm.
  • składniki mineralne rozszerzają pory skóry, umożliwiając wchłanianie składników soli.
  • powstający na skórze „płaszcz solny" dostarcza długotrwałych bodźców osmotycznych.
  • zmniejsza się przewodnictwo skóry, nerwobóle ulegają osłabieniu.
  • zmniejsza się nerwowość i pobudzenie.
  • kąpiele działają przeciwzapalnie i odkażająco.

Wnikająca przez naskórek wraz z wieloma jonami sól, działa rewelacyjnie na cały układ ruchu, powodując znakomite dokrwienie, odżywienie i mineralizację ścięgien oraz przyczepów mięśni. Przyśpiesza proces regeneracji, łagodząc  bóle mięśniowe oraz stawowe na tle przeciążeniowym. Ułatwia rozciąganie zmęczonych mięśni i ścięgien, co jest istotną profilaktyką w kontekście przeciwdziałania kontuzjom.  Przyspiesza także adaptację do większych obciążeń treningowych.

Skuteczność kąpieli solankowych wzrasta, jeśli nie traktuje się ich akcyjnie, od przypadku do przypadku. Zwłaszcza, że jak do wszystkiego, tak i do kąpieli solankowej organizm musi się przyzwyczajać. Dopiero po serii kilku kąpieli można w pełni korzystać z jej wszystkich dobrodziejstw.  Z kąpieli powinno się korzystać przez cały rok, szczególnie po mocnych albo długich treningach...
Skutecznie wspomagają one procesy regeneracji, zarówno u sportowców wyczynowych jak i osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Także tych, traktujących go wyłącznie jako część szeroko rozumianego zdrowego trybu życia.

NASZYM DOSTAWCĄ SOLI LECZNICZYCH JEST FIRMA: